Turkish ArabicEnglishFrenchGerman Italian Russian Georgian

Cooper Yangın Algılama Sistemleri

Cooper Yangın Algılama Sistemleri

Cooper yangın algılama sistemleri hakkında detaylı bilgi için bu yazımıza göz atmayı unutmayın. İster evinizi ister iş yerinizi yangınlardan korumaya ihtiyacınız olsun, Cooper Yangın Alarm Sistemleri bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Bu sistemler yüksek riskli alanlar için tasarlanmıştır ve iş kesintilerini en aza indirebilir. İhtiyaçlarınıza göre kategori 1 veya kategori 2 yangın alarmı seçebilirsiniz. Ancak, tüm binanızı korumanız gerekiyorsa, muhtemelen bir Kategori 4 alarmı kullanmanız gerekecektir.


Cooper Yangın Alarm Sistemleri EST4

Yangın ve acil durum iletişimindeki en son gelişmeler, EST4'ü modern kampüs ve çok aileli binalar için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Eşsiz ağ mimarisi, yangın ve acil durum iletişim sistemlerinin kolay entegrasyonunu ve uygulanmasını, ayrıca toplu bildirim ve bina entegrasyonunu sağlar. Ayrıca sistem mühendislerine beklentileri aşan yenilikçi projeler yaratmaları için bir dizi araç sağlar. Bu çözüm, yeni ve güçlendirme projeleri ile eşit derecede iyi çalışır ve herhangi bir tesisin benzersiz ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilebilir.

EST4 yangın alarm sistemi susturulabilir. Bu özellik, kullanıcıların tüm binayı uyandırmadan bir panel veya alarm arasında seçim yapmalarını sağlar. Acil bir durumda personel, yangın alarmını devreye sokmadan ilgili makamlarla iletişime geçmeyi tercih edebilir. Bu özelliği etkinleştirmek için kullanıcı hesap numarasını, şifreyi ve merkez istasyon telefon numarasını girmelidir. Ayrıca sistemin testte olması gereken süreyi de seçmelidirler.


EST3

Edwards System Technology'nin EST3 nokta adresli yangın alarm sistemi, Portland Uluslararası Havalimanı'nda kullanım için onaylanmıştır. Sözleşme, 2 Nisan 2019'da Limanın Sözleşme İnceleme Kurulu tarafından onaylandı. EST3 yangın alarm sistemi, erken tespit ve gelişmiş bildirim yetenekleri sağlayan üst düzey bir yangın koruma sistemidir.

Yenilikçi modüler tasarımı, yangın alarmı ve toplu bildirim işlevlerinin kolay entegrasyonunu sağlar. Ayrıca bir ağda sekiz panele kadar destekleyebilen gelişmiş bir yazılım platformuna sahiptir. Bu özellik, esneklikten ödün vermeden yüksek kaliteli algılama sunmasını sağlar. Orta ve büyük tesisler için ideal bir çözümdür.

EST3 sistemi için Long Beach Limanı kod gereksinimlerine uymak için, bir tesiste yeni nokta adreslenebilir cihazlara ve döngülere sahip olması gerekir. Sistem, tüm alarmları, sorun sinyallerini ve izleme sinyallerini itfaiye müdürünün ofisine iletebilmelidir. Donanım aynı zamanda itfaiye şefi gösteri testini de desteklemelidir. Çizim seti, yeni gereksinimleri yansıtacak şekilde güncellenmelidir.

Cooper Yangın Alarmı Sistemleri EST3, itfaiye departmanlarının yüksek binalardaki yangınları yönetmesini sağlar. EST3'ün gelişmiş özellikleri, denetim koşullarını tanıyabilen ve uygun eylemi başlatabilen akıllı devreleri içerir. Ağa bağlı sensörleri ve kanala bağlı cihazları, FireWorks ağı üzerinden alarm sinyallerini alabilir ve iletebilir. FireWorks ağı alarmı grafik olarak görüntüler. Sinyal, yetkili personel tarafından manuel olarak veya sistem tarafından 5 dakika sonra otomatik olarak susturulana kadar çalmaya devam eder.


EST4+

Cooper Yangın Alarm Sistemleri EST4+, can ve malları korumak için gelişmiş işlevsellik sağlayan bir yangın alarm sistemidir. Sistem kurulumu ve bakımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Çeşitli gereksinimlere uyacak şekilde çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur. Eşsiz özellikleri, adreslenebilir nokta tanımlama, yerleşik dijital iletişim ve NAC senkronizasyonunu içerir.


Cofcf1100x

Cooper Yangın Alarm Sistemleri Cofcf1200x, adreslenebilir bir yangın alarm sistemidir. Bir ısı dedektörü ve analog adreslenebilir yüzey yangın butonu içerir. Orta büyüklükteki tesisler için idealdir. Bir yangın alarm sisteminden ve depolanmış enerji kaynağından gelen enerjiyi, yakındaki insanları olası bir yangın konusunda uyarmak için kullanır. Bir yangın alarmı bildirim cihazı, bina sakinlerini yangın konusunda uyarmak için yanıp sönen bir flaş veya yanıp sönen akkor ışık kullanabilir. Diğer seçenekler siren veya elektromekanik kornadır.

Cooper yangın alarm sistemi çeşitli yerlere kurulabilir. Örneğin, bir apartman kompleksinde veya başka bir ortak alanda bir yangın alarmı kullanılabilir. Bir Cooper yangın alarm sistemi de endüstriyel tesisler için kullanışlıdır. Ayrıca Cooper yangın alarm sistemi, bir binadaki diğer sistemlerle uyumludur. Cooper yangın alarm sistemi, yangını önlemek ve binayı daha fazla hasardan korumak için tasarlanmıştır.


Cooper Yangın Alarm Sistemleri Cofcf30004gncind

Cooper Yangın Algılama Sistemleri Cofcf3004GNcind, birden fazla özelliğe sahip adreslenebilir bir yangın alarmı kontrol panelidir. Hem iki döngülü hem de tek döngülü sistemlerle uyumludur ve gelişmiş işlevsellik ve kolay son kullanıcı operasyonu sunar. Depolar ve diğer küçük binalar için mükemmel bir seçimdir.

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın